CD INTERAKTÍVNE HRY - CD HRY JAR
Vzdelávacie hry 5 + 10 BONUS

CD HRY JAR obsahuje 5 vzdelávacích interaktívnych hier s úlohami + BONUS 10 zábavných hier na Interaktívnu tabuľu aj počítač.

Všetky hry sú triedené farebne podľa vzdelávacích oblastí ŠVP pre materské školy. Rozvíjajú aktívnu slovnú zásobu, pozornosť, sluchové a zrakové vnemy, pamäť, obrazné, názorné a logické myslenie, časovú postupnosť a dejovú líniu príbehu, prosociálnu výchovu, priestorovú orientáciu, matematické predstavy, jemnú motoriku a koordináciu zraku a pohybov ruky...

Bonusové zábavné hry sú pridané na hranie iných typov hier, pri ktorých si môžete zadávať vlastné úlohy.

+ BONUS z ABC NAVYŠE – všetky hry na CD máte bez obmedzenia a navždy! Môžete si ich ukladať a triediť a využívať pri vašej každodennej práci s detičkami. Samozrejme s dodržiavaním autorských práv ABC Materská škola!

Obsah CD JAR:
Vzdelávacie interaktívne hry:
1.HRA 11x Zvukový obraz EMA a FILIP - Malí záhradníci
2.HRA 10x Zvukový obraz EMA a FILIP - Na Farme
3.HRA Časová postupnosť - AKO RASTIE FAZUĽA
4.HRA Časová postupnosť - AKO SA LIAHNE KURIATKO
5.HRA Časová postupnosť - AKO SA LIAHNE MRAVEC

Bonusové zábavné hry: Ukážky hier nájdete TU
1.HRA Skladačka JAR
2.HRA Puzzle JAR
3.HRA Čo sa zmenilo FARMA
4.HRA Puzzle FARMA
5.HRA Obrázková vkladačka KAČIČKY
6.HRA Pexeso VEĽKÁ NOC - Kuriatka
7.HRA Pexeso VEĽKÁ NOC - Zajačiky
8.HRA Pexeso VEĽKÁ NOC - Farebné vajíčka
9.HRA Pexeso VEĽKÁ NOC - Čokoládové vajíčka
10.HRA Pexeso VEĽKÁ NOC - Barančeky

Každá hra má neobmedzené možnosti, pretože každým načítaním novej hry sa vždy mení pozícia farebných obrázkov na hracej ploche. Takže napríklad pri hre pexeso, sú vždy hracie karty na ploche ináč umiestnené. Pri hre časová postupnosť a obrázková vkladačka sú farebné obrázky na hracej ploche ináč umiestnené. Pri hre puzzle a skladačka sú farebné dieliky na hracej ploche ináč umiestnené. Navyše v hre skladačka sa menia aj tvary skladačky.  Navyše si môžete dopĺňať v každej hre aj vlastné úlohy. Pri každej hre môžete využívať na označovanie, spájanie, krúžkovanie aj interaktívne pero vašej tabule.

Vzdelávacie úlohy na CD JAR:

EMA a FILIP - Malí záhradníci

Dieťa poznáva ročné obdobie jar na základe typických znakov a symbolov. Uvedomuje si zmeny v prírode počas roka. identifikuje rôznorodosť rastlinnej ríše. Porovnáva jednotlivé časti rastlín. Uvedie potravinový a technický úžitok niektorých úžitkových rastlín. Rozpoznáva vybrané poľnohospodárske rastliny. Rozpozná vybrané druhy zeleniny a uvedomí si význam ich konzumácie pre správnu životosprávu. Uvedie niektoré životné prejavy rastlín. Opíše podmienky zabezpečujúce klíčenie a rast rastliny. Uvedomuje si časovú postupnosť klíčenia a rastu rastliny v súvislosti s ročnými obdobiami a jednotlivými po sebe nasledujúcimi mesiacmi. Poznáva pracovnú náplň záhradníka a potrebné pracovné náradie. Vlastnými slovami vysvetlí význam slov, ktoré pozná. Odpovedá na otázky vyplývajúce z textu. Reprodukuje stručne obsah prečítaného textu. Predvída udalosti deja, zápletku, záver príbehu. Na základe ilustrácie rozpráva vlastný jednoduchý príbeh. Vyjadruje pocity zo zážitku alebo príbehu – pozitívne i negatívne. Opíše aktuálne emócie.

EMA a FILIP - Na Farme

Dieťa poznáva niektoré domáce zvieratá, názvy a zvuky zvierat. Rozpoznáva mláďatá vybraných živočíšnych druhov a pomenúva ich. Identifikuje rôznorodosť živočíšnej ríše a rozdiely medzi živočíchmi. Počíta a porovnáva počet zvierat a určuje ich polohu... „Krava, Koza, Ovca, Kôň, Sliepka, Kačka, Prasa, každá rodinka na svojom dvore hrá sa. Porozprávaj, aké žijú na farme zvieratá, pomenuj a spočítaj všetky zvieracie mláďatá.“

ČASOVÁ POSTUPNOSŤ

Dieťa poznáva časti rastliny, jej klíčenie, rast a rozmnožovanie. Vkladá obrázky v správnom poradí podľa časovej postupnosti. Zopakuje v správnej postupnosti, ako rastie fazuľa.

Dieťa poznáva niektoré domáce zvieratá. Identifikuje rôznorodosť živočíšnej ríše. Rozpoznáva mláďatá vybraných živočíšnych druhov a pomenúva ich. Uvedomuje sa vývin kuriatka v časovej postupnosti.

Dieťa poznáva niektoré živočíchy. Identifikuje rôznorodosť živočíšnej ríše. Rozpoznáva samca a samičku vybraných živočíšnych druhov a pomenúva ich. Uvedomuje sa vývin mravca v časovej postupnosti.