AKTUÁLNE z ABC

Licencia 7
Angličtina Predškoláka - Abeceda - Zvieratká od A po H

HRA ABC ROBOT TUČNIAK - Programovačka - LICENCIA 4

Interaktívna Programovateľná hra ABC ROBOT - Program Tučniak - Naplánuj a naprogramuj cestu tučniakovi a postupne splň všetky úlohy...

Táto hra je súčasťou LICENCIE - Voľné použitie hry je časovo obmedzené!

Pre zobrazenie hry povoľ prehliadaču doplnok Adobe Flash Player ( stlač " i v krúžku " vľavo hore).

Pre zväčšenie a opätovné zmenšenie hry stlač pravý dvojdomček.

Hru môžeš hrať opakovane, neobmedzene a ľubovoľne, pretože vždy existuje viac možností prejsť trasu v štvorcovej sieti.

Naplánuj a naprogramuj cestu tučniakovi a postupne splň všetky úlohy...Otoč Tučniaka v smere pohybu cesty a naprogramuj si trasu pomocou oranžových tlačidiel a stlač ŠTART!
( Deti môžu programovať cestu podľa zadaných úloh, krok po kroku, podľa predpisu, podľa návodu, podľa počtu, podľa obrázkov, od jedného objektu po druhý objekt v štvorcovej sieti, tam a späť, podľa časovej postupnosti, podľa priestorovej orientácie: zľava doprava, sprava doľava, zhora dole, zdola hore...využite predpísanú alebo svoju trasu, využite interaktívne pero, využite neobmedzené možnosti plánovania a programovania) .

Vzdelávacia oblasť: Matematika a práca s informáciami - Podoblasť: 2. Geometria a meranie, 4. Práca s informáciami
Vzdelávacia oblasť: Človek a príroda - Podoblasť: 1. Vnímanie prírody, 3. Živočíchy
Dieťa si uvedomuje zmeny v prírode počas roka. Identifikuje rôznorodosť živočíšnej ríše, niektoré životné prejavy živočíchov, spôsob života tučniakov. Pomocou slov a slovných spojení hore, dole, vpredu, vzadu, nad, pod, pred, za, medzi, na (čom, kom), v (čom, kom), vpravo, vľavo, v rohu, v strede (obrázka ...) opíše polohu objektu, umiestni predmet podľa pokynov, dá pokyn na umiestnenie predmetu na určené miesto. Na niektorej z dostupných digitálnych pomôcok, ktorá simuluje pravouhlý pohyb v štvorcovej sieti, vie pomocou tlačidiel prejsť určenú trasu, dodržiava správne poradie činností. Naraz dokáže naplánovať až 4 kroky takejto cesty. Rozvíja si priestorové vnímanie, logické myslenie, plánovanie, programovanie a pohyb v štvorcovej sieti.

príroda

Táto hra je zaradená v ŠVP - TU

Súvisiace interaktívne hry
  • ABC ROBOT PROGRAMABC ROBOT PROGRAMHra Včielka