GUĽÔČKA
pracovný zošit Guľôčka
Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 NA ABC PO MESIACOCH
 OKTÓBER
Nové
Bodkolienka Lenka -
O číslach a lienkach

Veľká hra súbor 10 hier

Veverička Evička a jej lesná oberačka

Veľká hra súbor 15 hier

7 kruhov predškoláka
Veľká hra súbor 63 hier

Projekty v jednotlivých oblastiach

Zdravá výživa

Človek a príroda:

- Kráľovná Jeseň
Jesenná príroda
- Jesenné počasie: Vietor
Jesenné počasie: Dážď
Jesenné Pexeso

Matematika a práca s informáciami:

Jesenné doplňovačky
- Jesenné Sudoku

Umenie a kultúra:

Pexeso Šarkany
Pexeso Farebné dáždniky
- Jesenné Maľovanky

Jazyk a komunikácia:

Jesenná grafomotorika

HRA ABC ROBOT VČIELKA - Programovačka - Voľná ukážka

Interaktívna Programovateľná hra ABC ROBOT - Program Včielka - Naplánuj a naprogramuj cestu včielke a postupne splň všetky úlohy...
Vzdelávacia oblasť: Matematika a práca s informáciami - Podoblasť: 2. Geometria a meranie, 4. Práca s informáciami
Vzdelávacia oblasť: Človek a príroda - Podoblasť: 1. Vnímanie prírody, 3. Živočíchy
Uvedomuje si zmeny v prírode počas roka. Identifikuje rôznorodosť živočíšnej ríše, niektoré životné prejavy živočíchov, spôsob života včely. Pomocou slov a slovných spojení hore, dole, vpredu, vzadu, nad, pod, pred, za, medzi, na (čom, kom), v (čom, kom), vpravo, vľavo, v rohu, v strede (obrázka ...) opíše polohu objektu, umiestni predmet podľa pokynov, dá pokyn na umiestnenie predmetu na určené miesto. Na niektorej z dostupných digitálnych pomôcok, ktorá simuluje pravouhlý pohyb v štvorcovej sieti, vie pomocou tlačidiel prejsť určenú trasu, dodržiava správne poradie činností. Naraz dokáže naplánovať až 4 kroky takejto cesty. Rozvíja si priestorové vnímanie, logické myslenie, plánovanie, programovanie a pohyb v štvorcovej sieti.

Pre zväčšenie a opätovné zmenšenie hry stlač pravý dvojdomček.

Hru môžeš hrať opakovane, neobmedzene a ľubovoľne, pretože vždy existuje viac možností prejsť trasu v štvorcovej sieti.

Naplánuj a naprogramuj cestu včielke a postupne splň všetky úlohy...Otoč Včielku v smere pohybu cesty a naprogramuj si trasu pomocou oranžových tlačidiel a stlač ŠTART!
( Deti môžu programovať cestu podľa zadaných úloh, krok po kroku, podľa predpisu, podľa návodu, podľa počtu, podľa obrázkov, od jedného objektu po druhý objekt v štvorcovej sieti, tam a späť, podľa časovej postupnosti, podľa priestorovej orientácie: zľava doprava, sprava doľava, zhora dole, zdola hore...využite predpísanú alebo svoju trasu, využite interaktívne pero, využite neobmedzené možnosti plánovania a programovania) .

Viac interaktívnych hier v tejto oblasti vám prinesie MAXI LICENCIA - OBJEDNAŤ TU

príroda

Táto hra je zaradená v ŠVP - TU

Súvisiace interaktívne hry